Planując zakup miejsca do mieszkania, tego pierwszego, własnego, często pierwszym pytaniem, jakie sobie zadajemy jest: dom czy mieszkanie. Każda z tych dwóch opcji ma wiele plusów, ale też minusy.

Działki na sprzedażPrzeciętne mieszkanie będzie mniejsze niż dom. Jeśli więc zależy nam na przestronności, wybór pada na dom. Posiadanie domu jednak wiąże się z różnymi dodatkowymi pracami, z których przycinanie trawnika jest jedną z lżejszych. Posiadacze domu muszą liczyć się z naprawami oraz remontami co oznacza dodatkowe koszty oraz wymaga naszego zaangażowania. W przypadku mieszkań naprawy, remonty są obowiązkiem spółdzielni czy wspólnoty. Jeśli chodzi o koszty, to miesięczne opłaty za dom powinny być mniejsze niż czynsz za mieszkanie. Z drugiej strony, dom wymaga opalania, co zwiększa koszty jego utrzymania. Trzeba w takim wypadku dokonać dobrego wyboru pieca i paliwa oraz nie oszczędzać na izolacji domu. Jeśli komuś zależy na lokalizacji w mieście, wówczas łatwiejszym do znalezienia będzie mieszkanie. Jeśli chodzi o dom, znalezienie domu w mieście na rynku wtórnym też jest jeszcze możliwe przy odrobinie szczęścia. Jeśli jednak zależy nam na budowie nowego domu w mieście, znalezienie działki na sprzedaż może graniczyć z cudem.

Ta trudność nie powinna przekreślać marzeń o własnym domu. Coraz częściej ludzie wyprowadzają się z miast i budują domy na wsi.

Co ważne, znalezienie działki na sprzedaż poza miastem nie powinno dziś stanowić trudu

Warto najpierw zorientować się, w jakiej konkretnej okolicy chcielibyśmy pobudować dom. Trzeba wówczas sprawdzić czy będziemy mogli sprawnie i szybko dojechać do pracy samochodem oraz czy istnieje połączenie autobusowe z miastem, w razie czego. Ogłoszenia dotyczące działki na sprzedaż można znaleźć w internecie. Można także samemu opublikować w sieci ogłoszenie, że poszukuje się działki na sprzedaż. Jeśli wiemy jaka konkretnie okolica nas interesuje, warto wsiąść w samochód i sprawdzić, czy ktoś przypadkiem nie oferuje działki na sprzedaż w interesującej nas lokalizacji. Jeśli zaczniemy już umawiać się na spotkania w celu obejrzenia oferowanych działek warto zorientować się, na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę, aby nie żałować dokonanego wyboru.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here