Większość osób marzy o dużym domu, z wielkimi przestronnymi sypialniami. Jednak zazwyczaj rzeczywistość odbiega od marzeń i zamiast dużego domu, jest się właścicielem małego mieszkania. Ale i to ma swoje zalety, przynajmniej nie trzeba tyle sprzątać. Na szczęście nawet nieduży pokój można świetnie udekorować i wcale nie jest to bardzo drogie. Ciekawym wyborem na pewno są antyramy. Ale warto jeszcze poznać wiele innych możliwości.

Antyrama tu, antyrama tam

Udekorowanie niedużego pokoju nie musi trudne. Warto pamiętać, aby nie przytłoczyć pomieszczenia i optycznie go nie zmniejszyć. Dlatego doskonałym wyborem są antyramy. Antyrama pasuje do każdego stylu, który może doskonale dopełniać. To uniwersalne rozwiązanie. Kolejną zaletą jest na pewno szeroki wybór rozmiarów. Otóż antyrama, dzięki swojej szklanej powierzchni doskonale odbija zarówno światło słoneczne, jak i naturalne. Antyramy do pokoju można zarówno zawiesić, ale i ustawić na podłodze, tworząc surowe wnętrze ala loft. W antyramie można umieścić zarówno zdjęcia, jak i obrazy, czy też plakaty. Można również stworzyć samodzielnie kompozycję 3d, która zachwyci wszystkich odwiedzających nasz dom. Ciekawie prezentuje się też cała ściana, która udekorowana jest antyramami. Dzięki różnym rozmiarom można stworzyć małe dzieło sztuki. Tak naprawdę ograniczeniem jest tylko i wyłącznie wyobraźnia.

Świeczniki zawsze w modzie

Historia świeczników jest bardzo długa. Jeszcze kilka stuleci temu nie pełniły one funkcji dekoracyjnej, ale były przede wszystkie praktyczne. Otóż umieszczało się w nich świecę, która oświetlała pomieszczenia. Na szczęście teraz mamy prąd, chyba że korki wybiją, to wtedy mamy małą przerwę. Obecnie świece pełnią najczęściej charakter dekoracyjny, ewentualnie służą aromaterapii. Dlatego również rola świeczników się zmieniła i są one głównie doskonałą dekoracją. Warto świecznik dopasować do danego stylu naszego małego pokoju. Jeżeli jesteśmy zwolennikami filozofii hygge, to w pokoju najlepiej sprawdzi się mały świecznik wykonany z drewna. Dla miłośników surowości, a jednocześnie preferujących dizajnerskie rozwiązania doskonałym wyborem będzie świecznik metalowy, bądź też w geometrycznym kształcie. Można również postawić na szklane i ponadczasowe świeczniki w stylistyce glamour.

Drewniane napisy – hit tego sezonu

Do urządzenia i udekorowania małego pomieszczenia doskonale sprawdzą się drewniane napisy. Mogą one być w kolorze białym, szarym, czy też kolorze naturalnego drewna. Bardzo popularne są napisy nawiązujące do filozofii hygge np. „sweet home”.

Ciekawym rozwiązaniem jest również umieszczenie na komodzie drewnianych literek, mogą to być inicjały członków rodziny, które oddzielone są drewnianymi serduszkami. Również świetnie sprawdzą się napisy podświetlane z cyklu „love”.

Cotton balls – idealne do małych pokoi

Urządzając mały pokój nie możemy pozwolić sobie na wiele dekoracji. Wszak przytłoczenie go może spowodować raczej efekt zagracenia. A tego przecież staramy się uniknąć. Zatem warto postawić na takie dodatki, które są minimalistyczne, a jednocześnie stylowe. Warto zdecydować się na cotton balls. Te małe i niepozorne kulki doskonale dekorują pomieszczenia, a jednocześnie mają bardzo romantyczny charakter. Cotton balls można zawiesić na karniszu, jak i umieścić na parapecie. Możliwości jest bardzo wiele. Można również wybrać niestandardowy kształt np. serduszka.

Poduszki wygodne i praktyczne

Nawet w małym pomieszczeniu powinny znaleźć się dekoracyjne poduszki. Możemy tutaj zastosować pewien trik, aby optycznie powiększyć przestrzeń. Otóż należy wybierać białe poduszki z motywami geometrycznymi. Zatem to naprawdę proste. Poduszki mają jeszcze jedną dużą zaletę. Otóż są bardzo wygodne i po ciężkim dniu w pracy możemy po prostu się zdrzemnąć. Możemy zdecydować się na klasyczne kwadratowe poduszki, ale również wybrać prostokątne, czy okrągłe.

W dzisiejszym poradniku pokazaliśmy jak udekorować mały pokój, aby prezentował się stylowo. Warto zauważyć, że nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na dekoracje, gdyż wiele z nich jest bardzo tanich. Najbardziej uniwersalne są antyramy do pokoju, które można wykorzystać na wiele różnych sposobów.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here