Urządzanie pokoju dziecka może być świetną zabawą bez względu na zasobność portfela. Niektóre elementy dekoracyjne mogą kosztować krocie, niektóre będą niewielkim wydatkiem, a jeszcze zrobicie samodzielnie. Wyzwanie jakim jest aranżacja pokoju pociech, daje wielką okazję do wykazania się fantazją i zrealizowania własnych dziecięcych marzeń.

Łóżko jak domek na drzewie

W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się łóżka w kształcie drewnianego domku. Nic dziwnego – dzieci je uwielbiają, ponieważ nadają się świetnie nie tylko do spania, ale również do zabawy. Niektóre łóżka przypominają chatkę jedynie dzięki swojej konstrukcji, inne wyglądają jak domki z prawdziwego zdarzania – mają dach, otwierane okna i drzwi. Najczęściej są też kolorowe i bogato zdobione. To wszystko sprawia, że są miejscem stworzonym do wesołej zabawy. Jeżeli jednak wolicie oddzielić w pokoju dziecka sferę przeznaczoną na zabawę od sfery odpoczynku, możecie zdecydować się na postawienie takiego domku niezależnie od łóżka. Dziecięcy domek do zabawy u zawodowego stolarza to znaczny wydatek, ale jeżeli jeden z członków rodziny jest utalentowanym majsterkowiczem – możliwe, że wybuduje go niższym kosztem.

Oryginalne oświetlenie

Niektóre dzieci nie lubią spać przy zgaszonym świetle lub wręcz boją się ciemności. Z tego powodu, w dziecięcym pokoju znajdziemy zazwyczaj tradycyjną nocną lampkę. Jednak oświetlenie może pełnić też funkcję ozdobną, dlatego urządzając pokój dzieci, warto zdecydować się na lampy dekoracyjne. Mogą one przypominać świąteczne światełka czy gwiazdki, ale występują też w ciekawych kształtach i różnych kolorach. Lampy dekoracyjne dużo lepiej wpiszą się w klimat tego pomieszczenia niż tradycyjne rozwiązania. Zazwyczaj dają też mniej światła, więc chociaż umożliwią dzieciom obserwację otoczenia, jednocześnie ich światło nie będzie działać na nie pobudzająco w porze spania. Jednym z pomysłów na wykorzystanie lamp dekoracyjnych jest połączenie ich z popularnymi cotton balls. Pastelowe kuleczki ze światełkami będą niedrogą i modną ozdobą pokoju dziecka. Piękne formy lamp dekoracyjnych znajdziesz na https://podsufitem.pl/pol_m_oswietlenie-wewnetrzne_lampy-dekoracyjne-1670.html

Naklejki na ścianę

Nagie ściany mogą powodować, że pomieszczenie będzie wyglądać nie najlepiej nawet przy wielu innych dodatkach. Specjalna naklejka z wesołym motywem bardzo dobrze wypełni pustą przestrzeń na ścianie i wprowadzi ożywienie do pokoju dziecka. Rodzajów naklejek jest bardzo wiele, dlatego bez trudu uda Wam się dobrać taki motyw, który będzie odpowiadał dziecku i pasował do całego wystroju. W sklepach znajdziecie naklejki we wzorach stosownych dla maluszków, ale też dla starszych dzieci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here