Ciepło to bardzo ważna część naszego życia. W ogromnej mierze odpowiada za nasze poczucie komfortu oraz bezpieczeństwo. Jeśli więc czujemy, że w naszym domu coraz częściej panuje nieprzyjemny chłód, warto sprawdzić stan ocieplenia stropodachu. Często zdarza się tak, że przestarzała instalacja, przepuszcza nawet do 40% ciepła.

Jak ocieplić stropodach, aby później nie żałować wydanych pieniędzy?

Najlepiej wybierając sprawdzone rozwiązania. Prawidłowe ocieplenie stropodachu zaczyna się bowiem od użytego materiału. Aktualnie, możemy wybierać między czterema metodami. Należą do nich – styropian, wełna mineralna, pianka poliuretanowa oraz pianka z celulozy. Wyboru należy dokonać kierując się dostępnymi funduszami, poglądami związanymi z ekologią oraz poziomem skuteczności, który chcemy osiągnąć. Przykładowo, do najbardziej skutecznych, ekologicznych, jednakże najdroższych należy pianka z celulozy. Rozwiązaniem tańszym, lekko mniej skutecznym oraz niestety mało ekologicznym, jest wełna mineralna. Poza tymi dwiema możliwościami, możemy użyć również styropianu oraz pianki poliuretanowej. Ten pierwszy jest jednak wykorzystywany coraz rzadziej, ze względu na swoje bardzo słabe właściwości oraz fakt, iż nie dopasujemy go szczelnie w trudno dostępnych miejscach.

Jak ocieplić stropodach – z czyich usług skorzystać?

Skorzystanie z usług fachowców to najlepsza decyzja jaką możemy podjąć. To właśnie oni, wiedzą jak prawidłowo ocieplić stropodach oraz jak zrobić to powodując jak najmniej bałaganu. Dobry specjalista, na samym początku dokładnie sprawdzi stan ocieplenia oraz skonsultuje z nami, jaka metoda sprawdzi się najlepiej. Jest to bardzo przydatne szczególnie w sytuacji gdy zupełnie nie znamy się na tego typu sprawach. Jedną z firm godnych polecenia możemy znaleźć na stronie https://stropodachy.com.pl/. Wieloletnie doświadczenie, gwarantuje stuprocentową pewność, że nasze ocieplenie będzie wykonane w jak najlepszy sposób, a powstanie jakichkolwiek wad, takich jak mostki termiczne, nie dotknie nas przez naprawdę długi czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here