Płytki heksagonalne

Płytki heksagonalne od kilku ładnych lat cieszą się ogromną popularnością. Można powiedzieć, że szturmem wdarły się „na salony”, choć znane są dobrze minionym już epokom. Obecnie bardzo chętnie wybiera się je do łazienek i kuchni, ale spotykane są także w innych wnętrzach. Mogą być układane zarówno na podłodze jak i na ścianie. Zapewniają bardzo ciekawy efekt wizualny, pasują do wielu aranżacji, a ich utrzymanie, wbrew pozorom, nie należy do najtrudniejszych.

Płytki heksagonalne – uniwersalność

Bez wątpienia największym atutem płytek heksagonalnych jest ich uniwersalność. Mozaika jaką tworzą z powodzeniem ozdobi praktycznie każde wnętrze. Oczywiście zdecydowanie najczęściej możemy spotkać hexagon płytki w kuchni lub łazience, nie zmienia to jednak faktu, że możliwości ich wykorzystania są znacznie szersze. Sześciokątny kształt to klasyczna geometria, która zawsze z powodzeniem wpłynie na estetykę domu. Tym bardziej, że na dużych powierzchniach mozaika heksagonalna tworzy spójny, harmonijny i bardzo przyjazny dla oka obraz.

Płytki heksagonalne – zalety

Heksagony dostępne są w zróżnicowanej kolorystyce. Cechuje je ciekawe wzornictwo oraz zróżnicowane struktury. Szeroką gamę ściennych i podłogowych płytek heksagonalnych odnajdziesz w ofercie: Sklepmo.pl. Ich zaletą jest dostępność w różnych rozmiarach. Pozwala to na dokonanie optymalnego dla danego pomieszczenia wyboru.

Co ciekawe płytki heksagonalne sprawdzą się nie tylko w nowoczesnych wnętrzach, ale świetnie wkomponują się także w stylistykę minionych epok. Łączenie różnych kolorów pozwala na uzyskanie iście kalejdoskopowych zestawień. Z kolei wybór i połączenie płytek heksagonalnych w stonowanych barwach jak biel, czerń i szarości to znakomite rozwiązanie do wnętrz w stylu skandynawskim. W połączeniu z kontrastującą kolorystycznie fugą, co jest niezwykle modnym trendem ostatnich lat, uzyskać możemy jeszcze ciekawszy efekt wizualny.

Płytki heksagonalne – wady

Największą wadą płytek heksagonalnych jest ich wysoki koszt. Średnia cena jednego metra kwadratowego oscyluje w granicach 100 zł. Poza tym ich ułożenie wymaga ogromnej precyzji i doświadczenia, tym bardziej jeśli zależy nam aby mozaika ułożona była w konkretny sposób. Dlatego też do montażu heksagonalnych płytek najlepiej zatrudnić fachowca, który ma już podobne prace na swoim koncie. Tym bardziej, że położenie płytek to zazwyczaj decyzja na lata, a efekty pracy będziemy oglądać każdego dnia. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here