Stół to centralne miejsce naszych domów bowiem to przy nim zasiadamy w gronie rodzinnym – to tutaj spotykamy się celebrując najważniejsze święta i uroczystości takie jak chociażby urodziny, imieniny, rocznicę ślubu czy też Wielkanoc. Nic więc dziwnego, że tak dużą uwagę i troskę poświęcamy przygotowaniom stołu wielkanocnego – chcemy aby wyglądał on pięknie i elegancko. W tym celu bardzo często możemy udekorować go kwiatami lub serwetkami.

Jak udekorować stół na śniadanie wielkanocne?

Wielkanoc to niezwykle radosne święto, bowiem tego dnia Jezus Chrystus zmartwychwstał. W tym szczególnym dniu zatem pragniemy się cieszyć oraz świętować w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół.  Zwykle zaczynamy świętowanie od uroczystego śniadania – podczas którego nie może zabraknąć tradycyjnego białego barszczu z jajkiem – poświęconym dzień wcześniej przez kapłana wraz z całym koszyczkiem smakołyków.

Przygotowując stół na wielkanocne śniadanie nie powinniśmy zapominać o nakryciu go odświętnym obrusem – zazwyczaj innym niż ten codzienny.

Na obrus w centralnym miejscu stołu możemy umieścić kompozycję kwiatową – najlepiej w żółtym – kojarzącym się z Wielkanocą kolorze – mogą to być tulipany, bądź też inne kwiaty.  Ponadto doskonałą dekoracją może być także przygotowana dzień wcześniej święconka- w ozdobnym koszyczku, którą możemy umieścić na wielkanocnym stole, a do środka włożyć na przykład czekoladowe jajka oraz inne smakołyki.

Dodatkowo świetnie w roli dekoracyjnej sprawdzą się także serwetki fizelinowe, które możemy kupić zarówno z ozdobnym motywem wielkanocnym jak i gładkie – jednokolorowe.  Będą się one doskonale prezentowały zarówno  ułożone obok nakryć dla gości – jak również poskładane w finezyjny i kreatywny sposób.

Ozdobne dekoracje stołu wielkanocnego z…. serwetek

Serwetki fizelinowe to także doskonała alternatywa na bardziej finezyjne dekoracje. Możemy je poskładać tak, aby w łatwy sposób uzyskać kształt kwiatu, liści lub wachlarza oraz wielu innych. Możemy mieć pewność, że w ten sposób poskładane serwetki fizelinowe posłużą nam jako wspaniała i niepowtarzana oraz oryginalna dekoracja stołu wielkanocnego.

Do wykonania takich dekoracji nie są nam potrzebne jakieś specjalne zdolności manualne oraz zacięcie artystyczne – a dzięki nim nasz wielkanocny stół zyska niepowtarzalnego charakteru. Najlepszą i zarazem najprostszą dekoracją z serwetek jest róża , którą można wykonać składając serwetkę w rulon – a następnie zwijając w kwiat. Takie róże możemy ułożyć na talerzykach naszych gości – będą oni z pewnością bardzo mile zaskoczeni widząc nasz stół wielkanocny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here