Skuteczna termoizolacja budynku wiąże się z zastosowaniem odpowiedniego rozwiązania ociepleniowego ścian zewnętrznych. Przykładem dobrych praktyk jest użycie systemu izolacyjnego weber.therm WM opartego na wełnie mineralnej.

Samo ogrzanie domu, wcale nie musi nam gwarantować odpowiedniej temperatury wewnątrz pomieszczeń. Przez źle izolowane ściany zewnętrzne budynku może bezpowrotnie wydostawać się ponad 30 procent ciepła. Skuteczną termoizolację zapewni system ociepleniowy dostosowany do specyfiki całego obiektu. Zamknięta od zewnątrz elewacją warstwa termoizolacyjna tworzona jest często z wełny mineralnej, czy też ze styropianu.

Trwały i niepalny system izolacyjny weber.therm WM jest oparty na wełnie mineralnej. Wiąże się to z faktem, że wełna mineralna jest surowcem bardzo dobrze izolującym termicznie oraz akustycznie. Ponadto, takie rozwiązanie charakteryzuje się świetną przepuszczalnością pary wodnej.

System ociepleniowy weber.therm WM istnieje w różnych wersjach (wełna zwykła, wełna lamelowa), różniących się współczynnikiem λ, jak też posiadających odmienną wytrzymałość na rozrywanie TR (TR10-TR20 dla wełny zwykłej lub TR80 dla wełny lamelowej).

Systemy ociepleniowe Weber zostały tak skomponowane, aby doskonale współpracować z wełną mineralną. Systemy ociepleń na wełnie mineralnej to rozwiązanie wpisujące się w kanon współczesnej branży budowlanej.

Przykładowo, weber.therm WM CLASSIC jest systemem z warstwą wykończeniową klasycznych, bardzo popularnych tynków Weber. Z kolei weber.therm WM DECOR to system, który ma warstwę wykończeniową w postaci tynku modelarskiego. Pozwala kształtować elewację według designerskich trendów: imitacja betonu architektonicznego, imitacja muru ceglanego, czy wykończenie gładkie.

System weber.therm WM RENO przeznaczony jest do skutecznego pogrubiania istniejących ociepleń, jeżeli te nie spełniają wymagań cieplnych lub ich stan techniczny jest niezadowalający.

Elewacja powinna powstać na budynku o ściśle określonej porze roku. Warunki atmosferyczne panujące podczas prac elewacyjnych mają ogromny wpływ na właściwości i wygląd fasady. Temperatura powietrza powinna wynosić od +5°C do +25°C. Co istotne, stosunkowo niska temperatura oraz wysoka wilgotność powietrza wydłużą czas wiązania tynku. Jednak wysoka temperatura przy równoczesnym, bezpośrednim działaniu słońca oraz wiatru powoduje, że aplikowany na ścianie tynk za szybko wyschnie. Tynk powinien być zabezpieczony przed działaniem deszczu, dopóki się nie zwiąże. Inaczej dojdzie do tego, że deszcz będzie wypłukiwał jego składniki.

Świetną porą na prowadzenie w Polsce prac elewacyjnych jest wczesna jesień oraz późna wiosna. Umiarkowana temperatura powietrza i jego wysoka wilgotność sprawią, że następuje równomierne twardnienie elewacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here