Styl nowojorski w aranżacji łazienek to przede wszystkim biel, przestrzeń i… dążenie do tego, aby było ich jeszcze więcej. Cechą szczególną tego stylu jest maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni i zadbanie o to, aby wnętrze łazienki było optymalnie doświetlone i optycznie powiększone.

Urządzenie nowojorskiej łazienki — krok po kroku

W sercu łazienki urządzonej w stylu nowojorskim dominuje przestrzeń. Jest to jeden z głównych powodów, dla których nie ma tu punktu, na którym skupiałyby się oczy obserwatora. Łazienka urządzona w stylu nowojorskim jest cała wypełniona bielą lub opcjonalnie połączeniem bieli i szarości. W tym celu warto wykorzystać potencjał wielkopowierzchniowych, eleganckich płytek gresowych. Ich gładka, błyszcząca powierzchnia — podobnie jak baterie łazienkowe i inne dodatki — znacznie wzbogaci aranżację łazienki, wprowadzając do niej elegancję i szyk.

Meble i organizacja przestrzeni

W łazience utrzymanej w stylu nowojorskim meble znajdują się głównie po bokach. Wszystko po to, aby użytkownik miał dużo wolnej przestrzeni w centrum łazienki. Im więcej jej jest, tym lepiej! Nawet w dużych, nowojorskich łazienkach meble nie zajmują dużo powierzchni. Ciekawym pomysłem jest wyposażenie ich w szafy przesuwne, które znacznie lepiej optymalizują przestrzeń niż komody i szafki. Duża łazienka to też idealne miejsce dla przestronnej, najlepiej usytuowanej w kącie wanny narożnej. Z kolei w małej łazience warto ograniczyć się do prysznica lub też — jeśli powierzchnia na to pozwala — do wanny prysznicowej.

Gra światłem i przestrzenią w łazience nowojorskiej

Łazienka nowojorska to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników oświetlenia. Oprócz punktowych halogenów warto ją doposażyć w oświetlenie sufitowe, które stworzy przepiękną aurę wokół sufitu. Warto ją połączyć ze zdobnymi kasetonami i narożnikami sufitowymi. Zarówno w małej, jak i dużej łazience urządzonej w stylu nowojorskim, warto postawić na eleganckie, tematyczne dodatki, w tym na nowoczesne, sygnowane marką Kohlman baterie łazienkowe. Obowiązkowym elementem (zwłaszcza małej) łazienki urządzonej w stylu nowojorskim jest lustro. Zaleca się, aby jego powierzchnia była jak największa. Dzięki niemu można optycznie powiększyć dostępną przestrzeń, a także jeszcze efektywniej wypełnić ją światłem.

Reasumując, łazienka w stylu nowojorskim to przede wszystkim przestrzeń, światło i elegancja. Na arenalazienek.pl można znaleźć szereg inspiracji, dzięki którym stworzenie swej własnej, wyjątkowej łazienki, będzie jeszcze prostsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here