Szafka pod umywalkę jest bardzo ważnym elementem wyposażenia łazienki. To właśnie od tego mebla w dużej mierze zależy wygoda podczas mycia dłoni, szczotkowania zębów i innych zabiegów pielęgnacyjnych. Odpowiedni model może ponadto ułatwić utrzymanie czystości, a także dodać aranżacji niepowtarzalności. Sprawdź, o jakich kwestiach warto pamiętać podczas wyboru szafki podumywalkowej do łazienki.

Wymiary

W pierwszej kolejności należy koniecznie upewnić się, że wybrana szafka podumywalkowa ma odpowiednie wymiary. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy wcześniej została zakupiona już umywalka. Wybrany model powinien też zmieścić się pomiędzy innymi elementami wyposażenia łazienki. Meble łazienkowe powinny również mieć wysokość, która zapewni wygodę podczas korzystania z umywalki. Dotyczy to zwłaszcza modeli stojących, ponieważ szafki podwieszane można zamontować niemal na dowolnej wysokości. Ponadto warto przyjrzeć się głębokości szafki, ponieważ ten parametr ma spory wpływ na pojemność mebla.

Montaż

Podczas zakupów warto zastanowić się nad instalacją szafki podumywalkowej w łazience. Przykładowo model stojący właściwie nie wymaga montażu, choć wiele osób ze względów bezpieczeństwa decyduje się na zamocowanie mebla do ściany. W przypadku szafek podwieszanych ważnych jest kilka kwestii związanych z montażem. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy mebel mocuje się do ściany na zawieszkach, czy też może na specjalnych listwach. Ponadto niesamowicie ważne jest maksymalne dopuszczalne obciążenie szafki i poszczególnych półek.

Design

W ferworze sprawdzania różnego rodzaju parametrów technicznych nie można oczywiście zapomnieć o wyglądzie szafki. Mebel powinien pasować do stylu, w którym została urządzona łazienka. W ofercie internetowego sklepu elazienki.pl można bez problemu znaleźć modele, które będą świetnym uzupełnieniem aranżacji np. w stylu skandynawskim, industrialnym czy też glamour. Co więcej, oryginalny design może sprawić, że szafka będzie główną ozdobą pomieszczenia. Można np. wybrać mebel w nietypowym kolorze czy też zdecydować się na niebanalne połączenie surowców.

Jakość

Dość ważną kwestią w przypadku mebli łazienkowych jest ich jakość. Szafki podumywalkowe są narażone na nieustanny kontakt z wilgocią, dlatego powinny być wykonane z surowców odpornych na działanie wody. Solidny mebel nie zacznie puchnąć czy też rozwarstwiać się po kilku miesiącach, co zapewni estetyczny wygląd i zwyczajnie pozwoli cieszyć się zakupioną szafką znacznie dłużej niż w przypadku niskiej jakości modelu.

Udogodnienia

Nowoczesne szafki umywalkowe często są wyposażone w szereg praktycznych rozwiązań. Sporą popularnością cieszą się zwłaszcza modele z systemem cichego domykania. Specjalna konstrukcja zawiasów sprawia, że drzwiczki bądź szuflady wyhamowują przed zamknięciem. W ten sposób można uniknąć dźwięku trzaskających szafek, co może być ważne w przypadku np. o poranku, w nocy czy też podczas drzemki małego dziecka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here