Jak zaprojektować wnętrze domu w stylu nowoczesnym?

0
2999

Charakter nowoczesnych aranżacji jest na tyle uniwersalny, że z powodzeniem można nazwać go także ponadczasowym. Zarówno jego kolorystyka, jak i wykorzystane do wykończeń materiały są bowiem jednocześnie przytulne i eleganckie, całość otacza zaś światło, dzięki któremu nawet niewielkie pomieszczenia stają się niezwykle przestronne.

Domy nowoczesne aranżacja inspirowana naturą

Założeniem nowoczesnych aranżacji jest prostota, naturalność i otwarta przestrzeń. Najmodniejsze rozwiązania to łączenie pasujących pod względem funkcjonalności pomieszczeń w jedno – salon z kuchnią, salon z przedpokojem czy sypialnia z łazienką. Nowoczesne wnętrza minimalizują nie tylko ilość ścian, ale także ilość dekoracji. Na pierwszy plan wysuwają się natomiast materiały. Minimalizm upodobał sobie przede wszystkim drewno oraz kamienie naturalne, które znajdziemy we wnętrzu nie tylko na podłodze czy ścianach, ale także na blatach czy w formie umywalek. Często sięga się także po elementy bardziej surowe, takie jak szary beton, zimny metal czy lśniące szkło. Wystrój nowoczesny to także neutralna kolorystyka inspirowana barwami ziemi. Są to zatem odcienie bieli, szarości, beżu i brązu, przełamywane niekiedy bardziej  wyrazistymi akcentami pod postacią nielicznych dodatków.

Charakterystyczne elementu nowoczesnego wystroju

Poza neutralną, naturalną bazą w postaci kamiennych płytek, drewnianych parkietów i jednolitych ścian, nowoczesny styl aranżacyjny tworzą także charakterystyczne elementy wyposażenia. W łazienkach będzie to elegancka, niezwykle luksusową wanna wolnostojąca oraz bardzo modne płytki heksagonalne. W kuchni meble na wysoki połysk i złota lub miedziana armatura. W salonie zaś gładko tapicerowane kanapy i dywany w geometryczne wzory. Bardzo istotnym elementem jest także światło, wprowadzane do nowoczesnych wnętrz za pomocą designerskich lamp, zwłaszcza tych na wysięgnikach. Wśród dodatków dominują elementy bardzo charakterystyczne, na przykład wielokolorowe plakaty i abstrakcyjne obrazy. W nowoczesnych aranżacjach pomimo minimalizmu nie rezygnuje się jednak ze sztukaterii, która zwłaszcza w salonie, prezentuje się niezwykle elegancko, a dzięki swojej śnieżnej bieli efektownie odcina się od neutralnych farb na ścianach.

Nowoczesne aranżacje są jednocześnie stonowane i przytulne. Poprzez elementy ciepłego drewna i naturalnych barw przełamuje się surowość eleganckich marmurów i innych kamieni naturalnych, dzięki czemu wystrój pięknie się prezentuje i dobrze oddziałuje na samopoczucie domowników.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here