Coraz więcej osób decyduje się na budowę własnego domu, wszak ceny mieszkań do niskich nie należą. Tutaj zazwyczaj staje się przed dylematem, jakie ogrzewanie wybrać. Ogrzewanie gazowe jest drogie, a z kolei ogrzewanie węglem przyczynia się do powstania smogu. Często przy tych rozważaniach zapominamy, że trzeba jeszcze wybrać odpowiednie grzejniki, które przecież zapewniają ciepło w domu, a ponadto mogą stanowić świetną dekorację. W dzisiejszym poradniku doradzimy Wam, jakie grzejniki najlepiej wybrać i na jakie parametry techniczne należy zwrócić uwagę. Już na samym początku możemy doradzić, abyście kupowali grzejniki w hurtowni grzejników, gdyż tam znajdziecie najlepszy wybór. Hurt grzejników to również niska cena.
Bo materiał ma znaczenie
Przy wyborze grzejników należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały one wykonane. Można zdecydować się na grzejniki wykonane ze stali. Ich zaletą jest niska cena, ale również fakt, że bardzo szybko się nagrzewają. Warto w tym przypadku wybrać grzejniki z głęboko tłocznej blachy ze stali niskowęglowej walcowanej na zimno. Dzięki temu są one trwalsze. Takie grzejniki można znaleźć w hurtowni grzejników. Potwierdzeniem ich trwałości i niezawodności jest wieloletnia gwarancja. W pomieszczeniach narażonych na wilgoć lepiej sprawdzą się grzejniki z blachy ocynkowanej. Można także zdecydować się na grzejniki żeliwne, choć te już powoli przechodzą do lamusa. Ich zaleta jest odporność na korozję i trwałość, niestety takie grzejniki stosunkowo długo się nagrzewają, są również ciężkie, zatem montaż może być bardzo utrudniony. Hurt grzejników oferuje również grzejniki aluminiowe. Ich zaletą jest cena, a także szybkość nagrzewania się i łatwe sterowanie. Małym minusem jest podatność na uszkodzenia. Jednak nie jest to problem przy normalnym użytkowaniu.
Bo rodzaj montażu ma znaczenie
Oczywiście przy wyborze grzejnika należy zwrócić uwagę na zapotrzebowanie na ciepło. Jednak również ważny jest sam montaż, który ma ścisły związek z rozprowadzaniem instalacji. Zatem jeżeli masz centralne ogrzewanie rozprowadzone w ścianach to konieczne jest zastosowanie grzejników, które posiadają boczne zasilanie. Jeżeli instalacja rozprowadzona jest w podłogach, czyli mowa tutaj o ogrzewaniu podłogowym to konieczne jest stosowanie grzejników, które są zasilanie z dołu. Oczywiście do wyboru mamy grzejniki pionowe, poziome, a nawet stojące.
Bo dekoracyjność ma znaczenie
Czasy, gdy grzejniki służyły tylko ogrzewaniu już minęły. Obecnie wychodzą one poza swoje ramy. Mają nie tylko zapewnić ciepło, ale również świetnie się prezentować. Zatem producenci grzejników spełniają oczekiwania swoich klientów i tak obecnie można znaleźć naprawdę świetne modele, które w banalny sposób można dopasować do każdego wnętrza. W tym przypadku prym wiodą grzejniki dekoracyjne. Można również zdecydować się na grzejniki płytowe, które dzięki swojej minimalistycznej prezencji wpisują się zarówno w aranżacje w stylu skandynawskim, ale również retro. W hurtowni grzejników można znaleźć oczywiście modele w kolorze białym, ale również zdecydować się na inne kolory.
Czym jeszcze kierować się przy wyborze grzejnika?
Otóż kluczowe znaczenie ma także dopasowanie grzejnika do pomieszczenia. W łazienkach świetnym wyborem są grzejniki dekoracyjne. Z kolei do mieszkań, czy domów najlepiej sprawdzają się grzejniki płytowe, które współpracują z każdym typem ogrzewania. Są także tanie i wydajne, a ponadto utrzymanie ich w czystości jest banalnie proste, przez co polecane są również dla alergików, czy też astmatyków. Można również zdecydować się grzejniki członowe, które świetnie sprawdzą się również do starych instalacji, a to za sprawą identycznie rozstawionych podłączeń. Do dużych hal, czy tez magazynów z kolei polecane są grzejniki rurowe. W systemach klimatyzacji, czy też wentylacji najlepiej stosować nagrzewnice.
Wybór grzejników nie musi być trudny, ani też czasochłonny. Warto skorzystać z naszego poradnika, dzięki któremu nie popełnisz błędu. A jak wiadomo błędy mogą być kosztowne. Zatem przy wyborze zwróć uwagę na materiał, ale również na rodzaj montażu. Kropką nad „i” jest w tym przypadku design.