W dawnych czasach, kiedy rodziny były bardzo liczne i mieszkało się wielopokoleniowo, modne i praktyczne były domy piętrowe. Najczęściej pojawiały się w nich schody, które nazywane były klatką schodową. Działo się tak, ze względu na to, że schody te zajmowały sporo miejsca i były mało praktyczne. Wyglądałem przypominały klatki schodowe z lat 80. Jednak dzisiaj schody drewniane zabiegowe czy metalowe nie są już czymś, co trzeba ukryć za drzwiami. Jest to element nie tylko funkcjonalny w domu, ale również dekoracyjny.

Schody drewniane zabiegowe czy betonowe?

Przed jednym z wielu wyborów, których należy dokonać budując swój własny dom, jest decyzja czy znajdą się w nim schody drewniane zabiegowe, czy metalowe? Czy można inne, bardziej futurystyczne modele? Opcji mamy bardzo wiele. Drewniane schody bardzo ocieplają wnętrze domu, a chodzenie po nich jest czystą przyjemnością. Schody betonowe są również bardzo popularne ze względu na nowoczesne trendy. Można również połączyć oba te warianty – wylać betonem schody i obłożyć je drewnem. Często osoby, które budują swój pierwszy dom i przeceniły koszty budowy, wylewają betonem schody, po czym obkładają je wykładziną dywanowa. Jest to rozwiązanie tymczasowe..

Czym są schody zabiegowe?

Schody drewniane zabiegowe to taki model schodów, w których występują zabiegi, czyli stopnie w kształcie trójkąta lub trapezu. Dzięki takiemu zabiegowi nie trzeba stosować tak zwanego spocznika, czyli elementu, który występuje na klatkach schodowych. Schody drewniane zabiegowe mogą iść ciągiem na górę bez zatrzymania.

Dlaczego warto wybrać drewniane schody zabiegowe?

Jest to przede wszystkim komfort. Drewniane schody zabiegowe są miłe pod stopami. Nie trzeba nosić kapci, ponieważ nie tracą one tak ciepła, jak w przypadku schodów betonowych. Dodatkowo drewno ociepla wnętrze. Drewniane schody zabiegowe można zrobić nawet w salonie i będą one ozdoba całego pokoju. Estetycznie wykonane, w pięknym naturalnym kolorze sprawią, że pokój nabierze charakteru. Drewniane schody są trochę droższe od betonowych, ponieważ najczęściej jest to praca ręczna stolarza, a cena zależy od ilości stopni oraz stopnia ich skomplikowania. Cena najpewniej będzie również zależała od drobnych dodatków typu barierka, podstopnie.

Schody drewniane zabiegowe to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie nie tylko wygodę, ale i przytulne rozwiązanie. Ich koszta nie są przerażające, a odpowiednio impregnowane starczają na lata. Ich pielęgnacja nie jest trudna, a pozwoli drewnianym schodom zabiegowym na przetrwanie wielu kroków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here