Już nie raz wiele osób, które zdecydowało się na wynajem mieszkania, żałowało tego zaraz po wprowadzeniu się do niego? Takie sytuacje mogą wynikać tylko stąd, że nieuważnie obejrzymy mieszkanie i z tego względu zdecydujemy się na nie nieświadomie. Sprawdź zatem listę rzeczy, o jakie warto zapytać przyszłego właściciela, od którego wynajmiecie mieszkanie!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/mieszkanie-bez-mediow/ 

Zanim umówisz się na oglądanie mieszkania

Elementy, na które należy zwrócić uwagę podczas wynajmowania mieszkania, można podzielić na dwie grupy. Pierwsza kategoria dotyczy rzeczy, które powinniśmy przeanalizować zanim zdecydujemy się umówić na oglądanie mieszkania, a druga grupa to elementy, na które powinniśmy zwrócić uwagę w czasie oglądania.

Najpierw zajmiemy się kwestiami, które koniecznie należy wziąć pod uwagę już podczas szukania potencjalnych mieszkań na wynajem. Warto przygotować z nich listę, aby wszystko mieć przed oczami i tylko się do niej odnosić.

  • Oczywiście jednym z najważniejszych elementów tego czy jesteśmy zadowoleni z danego mieszkania to jego lokalizacja. Tak więc zastanów się, gdzie będziesz szukać mieszkania, jaką maksymalną odległość dopuszczasz między mieszkaniem a pracą, uczelnią, przedszkolem dziecka. Trzymaj się tej lokalizacji podczas szukania mieszkania i niech to ona jest takim głównym wyznacznikiem tego, jakiego mieszkania będziesz szukać.
  • Cena za mieszkanie – tę warto zapisać w tzw. widełkach, czyli kwotę minimalną i maksymalną. Tak naprawdę to ta maksymalna ma większe znaczenie. Pamiętaj, że właściciele mieszkań nie zawsze piszą kwotę ostateczną, która jest zależna od dodatkowych opłat. Z tego względu te widełki się przydają i pomagają odnieść się czy dane mieszkanie będzie dobre, aby je wynająć pod względem finansowym.
  • Metraż mieszkania i jego wygląd, wyposażenie – zwróć uwagę na ilość szaf, sprzęt, czy jest Internet itd. Oczywiście na zdjęciach może tego nie być, wówczas może dopytaj o kluczowe dla ciebie rzeczy, a resztę zobaczysz na żywo, oglądając mieszkanie, jeśli się na nie zdecydujesz.
  • Zapytaj również o Internet i garaż podziemny, jeśli na takim ci zależy. Miej na uwadze wszystkie rzeczy, jakie są dla ciebie ważne i korzystasz  z nich w poprzednim mieszkaniu.

Drugi etap

Mieszkanie, które wybrałeś po takich kryteriach bardzo prawdopodobne, że spełni twoje wymagania, tak więc podczas oglądania, czyli w tym drugim etapie upewnij się, że mieszkanie na żywo spełnia te kryteria, które spełniało ze zdjęć i z rozmów z właścicielem.

Przeczytaj też: http://www.ulicamotylkowa.pl/rozwoj-dziecka-a-dom-w-ktorym-mieszka/

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here