Salon to zaraz po kuchni najważniejsze miejsce w naszym domu, jego serce. To w nim wszyscy domownicy spędzają wspólnie czas. To jak urządzimy salon ma wpływ na to, czy wszyscy członkowie rodziny będą chętnie w nim przesiadywać. Każdy powinien czuć się w nim wygodnie i mieć swoje miejsce. To w jaki sposób zaaranżujemy salon może więc mieć wpływ na nasze rodzinne relacje. Co ważne, nie ma jednego idealnego sposobu na salon. KAżdy projekt trzeba oprzeć na indywidualnych potrzebach rodziny. Postaramy się podpowiedzieć, jak to zrobić.

zobacz tez: http://www.beyouty.pl/jak-pomalowac-salon/

Salon dla rodziny

Aranżując salon dla rodziny musisz uwzględnić potrzebny wszystkich jej członków, ich przyzwyczajenia i specyfikę. Jeśli masz małe dzieci musisz uwzględnić, to, że trudno będzie utrzymać idealny porządek. Dzieci brudzą i lepiej się w tym pogodzić już teraz, aby każdy taki wypadek nie wywoływał w nas nadmiernych negatywnych emocji. Zamiast narzekać na to, warto zrobić wszystko, by zminimalizować przyszłe  straty. 

Jeśli więc planujesz pomalować salon, pierwszym kryterium przy wyborze farby powinna być jej zmywalność i trwałość. Warto zainwestować trochę więcej za porządną jakość. Dzięki temu, nie będziemy zmuszeni malować ponownie w niedługom czasie, a wystarczy jedynie zmyć brud ściereczką zwilżoną wodą lub wodą z mydłem. 

Postaw na jasne barwy. Ciemne tonacje mogą wywoływać uczucie przygnębienia. W naszej strefie ciągle brakuje nam słońca, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Salony w dużych rodzinach zazwyczaj pełne są zabawek i innych szpargałów przyniesionych przez dzieci, dlatego lepiej postawić na stonowane barwy, które nie pogłębią wrażenia chaosu. 

Elegancki salon

Jeśli nie musisz obawiać się porysowanych ścian i stawiasz na salon w wersji eleganckiej, stonowane barwy również będą dobrym rozwiązaniem. W ostatnim czasie modne są szczególnie szarości i beże. Jeśli planujesz pomalować ściany na dwa kolory, dobierz jeden z chłodnej palety, a drugi z cieplejszej. Możesz też na jedną lub dwie ściany nałożyć tapetę w modny wzór. 

Przeczytaj też: http://www.empatyczni.pl/sniezynka-z-papieru/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here