Dziś osoby budujące dom pamiętają nie tylko o najważniejszych pomieszczeniach, jak salon, sypialnie, czy kuchnia. I chcą zaaranżować je praktycznie i jednocześnie elegancko. Lecz pamiętają również o innych ważnych miejscach w domu, jak garderoba.

Garderoba do przedpokoju

Garderoba jest pomieszczeniem przeznaczonym do przechowywania odzieży. Może ona znajdować się w różnych miejscach w domu. Bywa, że garderoba przylega do sypialni. Gdy jest dużo miejsca może być garderoba do przedpokoju. Gdy jest dach kopułowy może znaleźć się na poddaszu w kopule z wejściem po schodach. Może również stanowić osobne pomieszczenie z wejściem z przedpokoju.

Jedno co łączy wszystkie garderoby jest to, że wszystkie są bardzo potrzebne. Nie ważne gdzie się znajdują. Każda z nich pełni ogromną rolę, gdyż dostarcza wiele komfortu mieszkańcom domu. Można swobodnie do niej wejść, wybrać ubranie, przymierzyć, przejrzeć się w lustrach. A w razie niepewności posiedzieć na krzesełku i się zastanowić. To również dobre miejsce na prasowanie odzieży, czy innych rzeczy.

Najbardziej wygodna jest ta garderoba, do której wchodzi się bezpośrednio z przedpokoju. Lecz w przypadku obszernego domu niezwykle praktyczne są garderoby znajdujące się przy sypialni. Natomiast, gdy garderoba znajduje się na wyższej kondygnacji i trzeba wejść po schodach, to warto zadbać o to, aby były one wygodne i posiadały poręcz. Gdyż jest to jedna z dróg komunikacyjnych w naszym domu. I zdarza się, że ktoś wchodzi, a inny schodzi i wtedy łatwo o potknięcie. Zapobiegną temu wygodne schody i poręcz lub barierka. Poza tym ze schodów korzystają dzieci i osoby starsze więc warto zadbać o to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

Garderoba najczęściej kojarzona jest z osobnym pomieszczeniem. Lecz niekoniecznie musi to być osobne pomieszczenie. Może to też być garderoba zaprojektowana w salonie. I stanowić ozdobę salonu. Garderoba jest bardzo praktycznym wynalazkiem, gdyż dzięki niej możemy zrezygnować z szaf, komód i stworzyć więcej przestrzeni.

Posiadając odrębne miejsce na ubrania, pościel, ręczniki, buty łatwiej jest zapanować nad bałaganem. Poza tym posiadając w garderobie otwarte półki zawsze wiadomo, gdzie się co znajduje. Lecz co zrobić, gdy marzy nam się garderoba, a dom jest mały?Okazuje się, że nawet w niewielkim mieszkaniu można stworzyć garderobę. Trzeba jednak postarać się o dobry projekt, który rozwiąże sytuację. To czego nie zauważa zwykły Kowalski bardzo dobrze zobaczy projektant wnętrz i pomoże znaleźć dobre miejsce na garderobę w małym domu.

Więcej: https://meblujdom.pl/99-garderoby-przedpokojowe

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here