Mieszkania w bloku są na ogół o wiele mniejsze niż w przypadku domków jednorodzinnych. Z tego powodu zmuszeni jesteśmy do efektywniejszego zagospodarowania dostępnej nam przestrzeni. W takich mieszkaniach szczególnie dobrze sprawdza się nowoczesny wystrój stawiający na minimalizm. Każdy element wystroju musi cechować się wysoką funkcjonalnością. Między innymi dlatego taką dużą popularnością cieszą się kuchnie urządzone w stylu nowoczesnym.

Funkcjonalność – podstawowa cecha nowoczesnych kuchni

Chodzi przede wszystkim o przestrzeganie zasady trójkąta roboczego. Trzy główne elementy wyposażenia kuchni – lodówka, kuchenka oraz zlew – muszą znaleźć się na planie równobocznego trójkąta. Dzięki takiemu rozmieszczeniu zapewnimy wygodne użytkowanie takiej kuchni. Oczywiście nie możemy zapomnieć o pozostałych meblach kuchennych. Na szczególną uwagę zasługuje wyspa kuchenna. Stanowi niemalże obowiązkowy punkt wystroju nowoczesnej kuchni. W zależności od wymiarów pomieszczenia może wybrać całą wyspę lub jedynie półwysep. Element ten może posłużyć nie tylko jako dodatkowy blat roboczy, ale także miejsce do przechowywania produktów i akcesoriów kuchennych.

Czy warto skorzystać z pomocy profesjonalnego projektanta wnętrz?

Nie każdy ma wystarczającej wiedzy, aby efektywnie urządzić wnętrze swojego mieszkania. Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasza kuchnia będzie dobrze się prezentowała, konieczna może być współpraca z projektantem wnętrz. Jeżeli nie mamy zupełnie żadnego pomysłu na wygląd naszej kuchni, pomoże nam przygotować optymalny projekt. Dobierze właściwą formę kuchni w zależności od jej obrysu i wielkości. Zadba również o efektywne oświetlenie pomieszczenia i wybór eleganckich mebli kuchennych. W sieci nie brakuje ofert typu http://www.ainprojektowanie.com/oferta/. W przypadku kuchni w stylu nowoczesnym wskazane jest wykorzystanie światła dziennego. Wskazane jest dobieranie mebli lakierowanych na wysoki połysk. Odbijając światło, spowoduje optyczne powiększenie kuchni. Z pewnością docenią to właściciele niewielkich mieszkań w bloku. Projektanci wnętrz znają wiele innych sztuczek, które pozwolą wykorzystać pełen potencjał naszej kuchni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here