Dlaczego warto zainwestować w naklejki do szkół?

0
1146

Naklejki na ścianę cieszą się dużą popularnością nie tylko w prywatnych domach i biurach. To także elementy, które doskonale sprawdzą się w szkołach. Bardzo ważny jest fakt, że takie naklejki mogą spełniać zróżnicowane funkcje. I właśnie o tych funkcjach opowiemy w dzisiejszym artykule.

Naklejki organizują przestrzeń szkolną

Naklejki to elementy, które nie muszą być montowane wyłącznie na ścianach. Aktualnie w ofertach sklepów znajdują się naklejki na podłogi, ściany i drzwi. Pierwszą z ważnych funkcji, jakie spełniają naklejki, jest organizacja przestrzeni szkolnej. Doskonałym przykładem mogą być naklejki na drzwi, które określają konkretne pomieszczenia jak oddział przedszkolny, pokój nauczycieli, jadalnia czy kuchnia. Naklejki na drzwi pomagają łatwo zróżnicować kolejne sale, jasno określając przeznaczenie każdej z nich. Ponadto mogą być naklejane na drzwiach do szkoły, wyraźnie informując o zasadach, jakie obowiązują na terenie całego obiektu. Dobrym przykładem może być naklejka z zakazem fotografowania czy wprowadzania zwierząt.

Równie ważną funkcję odgrywają naklejki na ścianę. Pozwalają one w prosty sposób zorganizować przestrzeń w szkole i stanowią formę drogowskazu zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Podobną funkcję spełniają naklejki na schody.

Naklejki mają funkcję dydaktyczną

Kolejną, ważną funkcją naklejek dla szkół jest ich rola w procesie dydaktycznym. Tutaj można zauważyć ogromne bogactwo rodzajów naklejek. Naklejki na ściany i plansze edukacyjne mogą mieć formę kolorowych map, schematów i tabeli. Tematyka naklejek pozwala dobrać produkty, które pełnią funkcję dydaktyczną w zakresie ściśle określonego przedmiotu. Naklejki z mapą Polski i świata sprawdzą się na lekcjach geografii. Naklejki w formie tabeli mogą pomagać w nauce języków obcych. Dla nieco starszych uczniów olbrzymią pomocą będą z pewnością tablice pierwiastków oraz naklejki z tabelą rozpuszczalności wybranych soli. Na stronie akatja.pl znajdują się także naklejki w formie podłogowego kątomierza czy naklejki z zestawieniem dat historycznych.

Naklejki poprawiają bezpieczeństwo

Naklejki dla szkół to także idealna forma podniesienia poziomu bezpieczeństwa w placówce. Najprostszym przykładem mogą być naklejki wskazujące drogę ewakuacji lub naklejki umieszczane na stopniach schodów, zachęcające do patrzenia pod nogi. Dużą popularnością cieszą się również naklejki, które przypominają o przestrzeganiu zasad higieny i zachowaniu bezpiecznego odstępu. Kolorowy design połączony z konkretnym przekazem dużo bardziej efektywnie dociera do najmłodszych.

Naklejki inspirują do zabawy

Warto pamiętać, że szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także zabawy. Dlatego, szczególnie w przypadku najmłodszych, naklejki mają kolorowy, przyciągający wzrok charakter. Bardzo ciekawym i kreatywnym pomysłem są naklejki na podłogę, które można umieścić na szkolnych korytarzach. Tworzą one ścieżki sensoryczne, które zapewniają dzieciom odpowiednią dawkę aktywności w czasie przerw pomiędzy zajęciami.

Naklejki dla szkół stwarzają wręcz nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza placówki. Skutecznie łączą w sobie walory edukacyjne i estetyczne. Mają także wpływ na bezpieczeństwo. Duży wybór wysokiej jakości naklejek oferuje pracownia dekoracji Akatja. W sklepie internetowym pracowni znajdziecie naklejki dla szkół, biur, salonów kosmetycznych, siłowni i wielu innych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here