Ogrodzenia panelowe to popularne dziś rozwiązanie, jeśli chodzi o grodzenie posesji prywatnych oraz powierzchni wykorzystywanych w działalności gospodarczej. Co jest przyczyną popularności tych ogrodzeń? Ten artykuł traktuje o zaletach, zastosowaniu oraz rodzajach ogrodzeń panelowych.

Jakie są zalety ogrodzeń panelowych?

Ogrodzenia panelowe to przede wszystkim nowoczesne rozwiązania, które przynoszą wymierne korzyści. Cechuje je modułowa konstrukcja, więc w odróżnieniu od ogrodzeń tradycyjnych – montaż jest bardzo prosty i nie zajmuje dużo czasu. Dodatkowo stosunek ceny do jakości jest niezwykle korzystny, a właściwie zamontowane ogrodzenie to gwarancja trwałości na całe lata. Równie istotny jest fakt, że z powodzeniem będą pełnić swoją funkcję w wielu środowiskach, a łatwość montażu, to także bezproblemowy demontaż, toteż ogrodzenia można wykorzystywać wielokrotnie w różnych miejscach. 

Gdzie stosuje się ogrodzenia panelowe?

Ogrodzenia tego typu nadadzą się w przypadku domów jednorodzinnych, które z reguły nie są ulokowane na dużych działkach. Nie istnieją jednak żadne przeszkody, by ogrodzenia panelowe wykorzystywać w przypadku większych obiektów – chociażby budynków firm, instytucji albo mniej oczywistych miejsc, jak boiska szkolne, parki albo stawy. Chętnie wybierane są jako ogrodzenia osiedli mieszkalnych, bo są nie tylko ekonomiczne, ale estetyczne. Słowem można stwierdzić, że ogrodzenia panelowe mogą być stosowane niemal wszędzie.

Ogrodzenia panelowe 3D — panele przetłaczane

Jeden z wielu rodzajów ogrodzeń panelowych, który charakteryzuje zespolenie najważniejszych cech: trwałej i mocnej konstrukcji, dobre parametry antykorozyjne, a przy tym zachowując estetyczny i starannie wykończony wygląd. Ogrodzenia panelowe 3d to jeden z najczęściej wybieranych systemów, bo w przeliczeniu na koszty wzniesienia tradycyjnych ogrodzeń, okazuje się znacznie wydajniejszy i oferuje więcej możliwości. Klienci mogą przebierać w różnych ofertach, więc z pewnością każdy odnajdzie coś, czego akurat potrzebuje — zarówno osoby prywatne, jak i firmy oraz instytucje. 

Ogrodzenia panelowe 2D — panele proste 656 oraz 868

Panele 2D będą odpowiednie dla każdego, kto poszukuje solidnych i tanich rozwiązań w zakresie ogrodzeń metalowych. Panele 868 zapewnia wszystkie zalety ogrodzeń panelowych, a dodatkowo może poszczycić się dużą sztywnością konstrukcji, co wpływa na duże uznanie produktu wśród klientów. Modele 868 są dostępne w wielu wariantach wysokościowych, więc klient może dostosować je do swoich potrzeb. W przypadku paneli 656 zastosowano druty o mniejszej średnicy, co przekłada się na bardziej atrakcyjną cenę przy zachowaniu ciągle dobrych parametrów odpornościowych. Nawet takie ogrodzenie jest jednak dwukrotnie cięższe od paneli przetłaczanych (panele 3d), a więc można przyjąć, że są dwukrotnie wytrzymalsze, co z kolei przekłada się na ich dłuższą żywotność.

Ogrodzenia panelowe posiadają szerokie spektrum zastosowania. Grodzi się nimi zarówno nieruchomości prywatne jak i osiedla, parkingi, przestrzenie magazynowe oraz budynki użyteczności publicznej. Ich trwałość, solidność oraz relatywnie niska cena sprawia, że są one jednym z częściej instalowanych typów ogrodzenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here