Okna drewniano – aluminiowe to bardzo nowoczesne rozwiązania, które łączą w sobie cechy okien drewnianych z cechami okien aluminiowymi. Ostatnio stały się coraz popularniejsze, szczególnie za sprawą ich szerokiej uniwersalności. Okna te są wyznacznikiem nowych trendów. Mają one dużo zalet, dlatego klienci coraz chętniej je kupują.

Jak wybrać odpowiednie okna drewniano-aluminiowe?

Dlaczego warto rozważyć dokładnie wybór okien?

Właściwy wybór okna drewniano-aluminiowego jest bardzo ważne z tego względu, aby zapewnić między innymi komfort użytkowników mieszkania oraz przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowe. Ważnym czynnikiem jest także wybór okna antywłamaniowego, zwłaszcza w dzisiejszych niepewnych czasach. Im więcej czasu poświęcimy na wybór okna, tym będzie to trwalszy i bardziej przemyślany zakup.

Aspekty właściwego wyboru okien

Na co warto zwrócić uwagę dokonując zakupu okien drewniano-aluminiowych? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jakość wykonanych materiałów oraz na gwarancję, którą udziela producent. Jeśli ta gwarancja jest dłuższa to tym lepiej dla nas. Zazwyczaj producenci dają nawet około 15 lat gwarancji. Istotne przy zakupie są także parametry techniczne okien takie jak: grubość profilu, współczynnik przenikania ciepła, współczynnik izolacyjności akustycznej.

Jak są zrobione oka drewniano-aluminiowe?

Materiały

Okna drewniano-aluminiowe są zazwyczaj zrobione z kompozycji drewna i aluminium. Drewno wewnątrz możemy wybrać z dostępnych na rynku gatunków, na przykład z dębu, olchy itd. Aluminium odpowiada za odporność na czynniki atmosferyczne. Drewno zapewnia odpowiedni klimat wewnątrz domu. Razem tworzą idealną kompozycję o niezwykłych właściwościach.

Technologia

Okna złożone z drewna i aluminium składają się z dwóch ram jak wspomniano. Od wewnątrz mamy dostępną ramę drewnianą, a na zewnątrz ramę aluminiową. Przez taką konstrukcję można zastosować grube i ener­gooszczęd­ne wkłady szy­bowe. W najnowszych technologiach wykonuje się też nowoczesne narożniki, które cechuje pełna funkcjonalność.

Jacy są zalety i wady takich okien?

Zalety

Przede wszystkim największą zaletą tego rodzaju okien jest ich uniwersalność. Jednocześnie można dobrać produkt pod indywidualne potrzeby klienta. U większości producentów można zamówić okno o niestandardowych wymiarach i kolorystyce. Zastosowanie tego rodzaju okien jest możliwe niemal w każdej szerokości geograficznej.

Wady

Główną wadą chyba jest cena tych okien. Niestety po kilkunastu latach trzeba będzie wymienić takie okno, skończy się jego naturalna trwałość i może teoretycznie na przykład przepuszczać ciepło.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Internorm

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here