Piękne i funkcjonalne ogrodzenia z wikliny

0
1930

Zamiana przydomowego ogródka w kameralną przestrzeń sprzyjającą odpoczynkowi może być zadaniem łatwym i niedrogim. Przy okazji zyskamy ochronę przed kurzem i wiatrem, częściowe wyciszenie, oraz co niemniej ważne, zabezpieczymy naszą prywatność przed wścibskim wzrokiem sąsiadów. A wszystko to za sprawą prostego, naturalnego produktu – wiklinowego płotku.

Jak zadbać o prywatność w ogrodzie?

Czas spędzony w ogródku to doskonały sposób na regenerację sił i kontakt z naturą. Nie ma więc dziwnego w tym, że ogromne rzesze Polaków spędzają w ogrodach niemal każdą wolną chwilę i to już od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni. Pomysły na wykorzystanie terenów zielonych znajdujących się wokół domu są różne. Dla jednych idealna forma ogrodu to starannie przystrzyżone trawniki i wypielęgnowane klomby, inni preferują żywioł i pozwalają, by natura samodzielnie wyznaczała ścieżki swojego rozwoju. Nie brakuje też zwolenników podejścia zdecydowanie bardziej użytkowego, dla nich ogród to miejsce przeznaczone na uprawę warzyw i owoców, a także na realizację własnych pasji. Niezależnie od sposobu wykorzystania, warto zadbać o zapewnienie sobie maksymalnego komfortu w  ogrodowej przestrzeni.

Częstą bolączką takich miejsc jest brak prywatności. Dotyczy on szczególnie właścicieli domów w zabudowie szeregowej, gdzie najczęściej ogród z każdej strony otoczony jest posesjami sąsiadów. Jednak także właściciele domów jednorodzinnych, zwyczajowo posadowionych na dużo większych działkach, mogą odczuwać dyskomfort wynikający z niedyskretnych spojrzeń osób trzecich. Siatkowe ogrodzenia nie zapewniają odpowiedniej ochrony, a przy tym ich estetyka jest mocno dyskusyjna. Betonowy płot wprawdzie skutecznie odgrodzi nas od otoczenia, trudno jednak uznać go za miły i przyjazny sposób rozwiązania problemu. A można przecież inaczej. Płotki wiklinowe to udane połączenie estetyki i funkcjonalności, są przy tym całkowicie naturalne. Przyjrzyjmy im się nieco bliżej.

Stylowo i praktycznie

Ogrodzenie z wikliny doskonale komponuje się z każdym typem otoczenia, sprawdzi się więc zarówno w przestrzeniach o nowoczesnej aranżacji, jak i w stylistyce rustykalnej. Tak duża uniwersalność wynika z charakteru surowca. Naturalna wiklina ma kolor i fakturę przyjazną dla oka, miłą w dotyku i tak bezpretensjonalną, że z dużą pewnością możemy pokusić się o twierdzenie, iż nigdy nie wyjdzie z mody. Obok walorów estetycznych posiada ona również szereg cech użytkowych. Stanowi skuteczną ochronę przed wiatrem i niesionym przez niego kurzem, wycisza hałasy otoczenia, stoi na straży naszej prywatności. Jest idealnym sposobem nie tylko na odgrodzenie od świata zewnętrznego, ale też pomaga wyznaczyć strefy funkcjonalne wewnątrz ogrodu, jest też przyciągającą wzrok ozdobą. Tak naprawdę ilość zastosowań zależy jedynie od fantazji użytkownika. 

Źródłem inspiracji dotyczących wykorzystanie wikliny w charakterze ogrodzenia może być strona firmy Wiklinowy Ogród. Sprawdzony dostawca produktów z wikliny śmiało wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferuje szeroki wybór atrakcyjnych, a przy tym niedrogich ogrodzeń z wikliny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here