Te kominki nie tylko grzeją, ale również fantastycznie zdobią pomieszczenie

0
554

Kominek to wciąż atrakcyjna forma ogrzewania. Jest to jednak nie tylko źródło ciepła, ale także element aranżacji pomieszczenia. Bijący od kominka blask rozjaśnia pokój i wprowadza w nim niesamowicie przytulny klimat. Kominki są idealne zarówno do wnętrz urządzonych tradycyjnie, jak również nowocześnie. Można je umieścić w zasadzie w każdym projekcie budowlanym. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje kominków. Który będzie najlepszy do Twojego domu?

Kominki wolnostojące i kominki wiszące

Najprostsze kryterium podziału kominków wyodrębnia kominki wolnostojące i wiszące. Kominki wolnostojące to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą lub nie chcą montować go w ścianie. Zaletą kominków wolnostojących, które często nazywane są także kozami, jest to, że podczas ich instalacji nie trzeba przejmować się obciążeniem stropu. Tego rodzaju kominki są tak zaprojektowane, aby móc stać samodzielnie.

Montaż kominka wiszącego jest bardziej skomplikowany. Prace te wynagrodzi jednak świetny wygląd takiego piecyka, który stanowi ozdobę mieszkania. Sklep Kozakominek.pl posiada w swoim asortymencie kominki wiszące o różnych kształtach, w tym modele prostokątne, okrągłe i owalne. Warto skontaktować się z pracownikami sklepu, aby dobrać najodpowiedniejsza moc kominka do potrzeb przyszłych użytkowników.

Kominki dwustronne, trójstronne i narożne

Nie każdy wie, że kominek może mieć więcej niż jedną szybę. Oznacza to, że z atutów kominka można korzystać nie tylko w jednym pomieszczeniu. Kominki dwustronne i kominki trójstronne mogą stanowić naturalną granicę pomiędzy pokojami lub pomiędzy salonem a jadalnią bądź kuchnią. Płomienie widoczne są z każdej perspektywy, w związku z czym zwracają uwagę zarówno domowników, jak i gości.

Kominki dwustronne pochodzące ze sklepu Kozakominek.pl dają w zasadzie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Produkty posiadają wszelkie potrzebne certyfikaty. Do tego są bezpieczne w eksploatacji. Charakteryzują się też podwyższoną wydajnością. Dzięki zainstalowanym wentylatorom można je bowiem połączyć z rozprowadzeniem powietrza w domu. Kurtyny ciepłego powietrza gwarantują czystość szyby. Godne uwagi są także kominki narożne.

Kominki z piekarnikiem

Osobom, które lubią nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania, całą pewnością przypadną do gustu kominki z piekarnikiem. Tego typu urządzenia łączą w sobie źródło ogrzewania, uprzyjemniają pobyt w pokoju i jednocześnie zastępują piekarnik. Za ich pomocą można przygotować prawdziwą włoską pizzę lub zapiekankę.

Takie nietypowe kominki posiadają na wyposażeniu termometr, który informuje o temperaturze pieczenia. Co ciekawe, istnieje również możliwość zamówienia wbudowanych wentylatorów do zwiększania obiegu ciepłego powietrza. Kominki z piekarnikiem są bezpieczne w użytkowaniu, wyjątkowo ekonomiczne i widowiskowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here