Elektronarzędzia to obecnie bardzo szeroka kategoria urządzeń, które każdego dnia pomagają w szybszej i wydajniejszej pracy milionom fachowców na całym świecie. Jednym z nich jest szlifierka oscylacyjna, czyli urządzenie, które można by określić, jako ulepszoną wersję szlifierki tradycyjnej.

Szlifierka oscylacyjna vs tradycyjna

Taki sprzęt wybieramy przede wszystkim, gdy chcemy otrzymać bardzo dokładnie wygładzoną powierzchnię. W tym przypadku warto zaznaczyć, że profesjonalne szlifowanie trzeba podzielić na kilka etapów, a każdy z nich będzie odbywał się przy użyciu innych narzędzi. Szlifierka oscylacyjna (https://www.bricoman.pl/elektronarzedzia/szlifierki-i-polerki/szlifierki-oscylacyjne-95 ) to sprzęt, który wykorzystuje się w ostatniej fazie, aby osiągnąć perfekcyjnie gładką i oczyszczoną powierzchnię.

Jak działa szlifierka oscylacyjna?

Budowę narzędzia możemy podzielić na 3 podstawowe segmenty. Główną rolę odgrywa tutaj tarcza szlifująca, do której przyczepia się papier ścierny. Tarcza jest bezpośrednio podłączona do silnika, który wprawią ją w ruch i drgania, dzięki czemu zachodzi siła tarcia. Całość spięta jest za pomocą solidnej obudowy, która dodatkowo posiada uchwyt oraz przyciski, pozwalające na sterowanie narzędziem. W zależności od modelu, który wybierzemy, poszczególne szlifierki oscylacyjne mogą się różnić, jednak jeśli chodzi o zasadę działania, to będzie ona w każdym przypadku taka sama. Zdecydowanie warto zaznaczyć, że szlifierka oscylacyjna to bardzo poręczne narzędzie, które sprawdzi się szczególnie na małych powierzchniach.

Do jakich powierzchni wykorzystujemy szlifierkę tradycyjną?

Jeśli chodzi o materiały, które można poddawać obróbkę, to w tym przypadku istnieje bardzo wiele możliwości. Z racji, że najczęściej szlifujemy drewno, z pewnością można tego dokonać przy użyciu szlifierki oscylacyjnej. Warto zaznaczyć, że urządzenie poradzi sobie z każdym rodzajem – zarówno z twardym bukiem, jak i miękkim drewnem mahoniowym. W obliczu takiego podziału trzeba jedynie dostosować parametry urządzenia oraz przyjąć odpowiednią siłę nacisku.  Jeśli chodzi o inne materiały do szlifowania, to może być to również metal. Oczywiście konieczne będzie dobranie odpowiedniego rodzaju papieru ściernego. Kolejne tworzywo będzie dla niektórych pewnego rodzaju zaskoczeniem, aczkolwiek szlifierka oscylacyjna radzi sobie również z wygładzaniem betonu. Tak szerokie zastosowanie narzędzia czyni je uniwersalną pomocą do wykorzystania podczas remontów czy innych prac wykończeniowych.

Sklep remontowo-budowlany Bricoman to miejsce, w którym przyszykowaliśmy dla Państwa bardzo szeroką ofertę szlifierek i innych elektronarzędzi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here