Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym gospodarstwie domowym. Nie tylko przygotowuje się w niej posiłki, które są rzeczą esencjonalną dla naszej egzystencji, ale również spędza całkiem sporo czasu z najbliższymi osobami. Kuchnie były niemymi świadkami niezliczonych serdecznych rozmów pomiędzy członkami rodzin czy przyjaciółmi. Nawet w formalnych miejscach, takich jak biuro czy szkoła, kuchnia jest pomieszczeniem, dla którego charakterystyczne są mniej zobowiązujące, odprężające rozmowy, żarty, opowieści oraz wymiana informacji niekoniecznie powiązanych z działalnością danej placówki.

Kuchnia to także świetne miejsce do tego, żeby nieco zacieśnić więzy z własnymi dziećmi i spędzić z nimi trochę wartościowego czasu. Może to być okazja do całej masy śmiechu, ale również nauczenia maluchów czegoś, co przyda im się w późniejszym życiu – planowania pracy w kuchni, dbania o jej higienę i rozwijanie kreatywności w opracowywaniu nowych potraw. Aby to wszystko się udało, trzeba przekonać dzieci, że praca w kuchni wcale nie musi być nudna i żmudna. Najlepiej do tego nadają się wesołe i fantazyjne gadżety, których na szczęście w sklepach nie brakuje. Wymyślne formy do pieczenia, pojemniki do tworzenia lodów i tym podobne rzeczy można stosunkowo prosto nabyć niemal w każdym mieście.

Lody własnej produkcji

Lody to przysmak uwielbiany chyba przez każde dziecko, o każdej porze i w każdym miejscu są one w stanie pochłonąć dowolne ich ilości. A gdyby tak te ukochane przekąski przygotowywać samemu, we własnej kuchni? Z pewnością niejedno dziecko skusi się na taką formę wspólnego spędzania czasu. Całość bardzo łatwo jest zorganizować – wystarczą specjalne foremki do lodów, które wypełnia się przyprawionym mlekiem albo wodą z sokiem i umieszcza w zamrażalniku. Dużą frajdą zarówno dla dziecka jak i opiekuna jest wymyślanie nowych smaków lodów – no i późniejsza ich konsumpcja.

Zabawne kształty

Powiada się, że w jakimś stopniu jemy również oczami. Jeżeli potrawa jest atrakcyjna wizualnie, to po prostu smakuje nieco lepiej. Można wykorzystać to zjawisko na przykład stosując formy do pieczenia ciastek. Chodzi o te bardziej wymyślne, o kształcie motylków, ludzików i tym podobnych rzeczy. Przede wszystkim można je wykorzystać do podstawowego ich przeznaczenia – wypieku zabawnych ciasteczek. Formy do pieczenia mogą też posłużyć do wycinania kształtów – na przykład w szynce albo plastrach żółtego sera. Można również używać ich do smażenia zabawnych naleśników albo omletów, ponieważ bez trudu znoszą wysokie temperatury.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here